مطابق با توییت تازه‌ای که رئیس جمهور السالوادور منتشر کرده، این کشور آمریکای مرکزی همچنان به انباشت و خرید بیت کوین ادامه می‌دهد.

دولت السالوادور باز هم از فرصت پیش‌آمده ناشی از افت بهای بیت کوین استفاده کرده و آن‌طور که نجیب ابوکیله، رئیس جمهور این کشور اعلام کرده، دست به خرید ۱۵۰ بیت کوین به ارزش تقریبی ۶.۸ میلیون دلار زده است. ابوکیله همچنین با انتشار این خبر در توییتر از دنبال‌کنندگان خود خواسته که از خرید بیت کوین در کف قیمتی غافل نشوند.

گفتنی است که مطابق با داده‌های دریافتی از صرافی Bitstamp، قیمت بیت کوین در زمان انتشار این توییت در حوالی 45 هزار دلار بوده است. موج اخیر فروش بیت کوین با افت ۴ درصدی شاخص بورس هنگ کنگ همزمان شده؛ اتفاقی که از واهمه فعالان بازار از بحران پیش روی شرکت اورگروند (Evergrande) ناشی می‌شود.

السالوادور در حال حاضر ۷۰۰ بیت کوین در اختیار دارد که به‌تازگی خریداری شده است. این دولت ابتدا در تاریخ ۷ سپتامبر (۱۶ شهریور)، ۴۰۰ واحد بیت کوین خریداری کرد. و سپس دولت السالوادور همزمان با سقوط بازار بار دیگر بیت کوین خرید. پیش از آن هم کنگره این کشور با ایجاد یک صندوق سرمایه‌گذاری ۱۵۰ میلیون دلاری بیت کوینی موافقت کرده بود.

اگرچه اقدام السالوادور در رسمیت بخشیدن به بیت کوین، گامی بلند در جهت گسترش پذیرش رمز ارزها به حساب می‌آید، اما هم‌زمان سروصدای زیادی در میان آحاد شهروندان السالوادور به پا کرده است. پیش‌تر معترضان السالوادوری در اقدامی نمادین یکی از خودپردازهای بیت کوین را در پایتخت این کشور به آتش کشیدند تا مخالفت خود را با پذیرش رسمی بیت کوین اعلام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *