همزمان با سقوط بازارهای مالی به سبب ترس ایجاد شده در مورد ورشکستگی غول املاک چینی، بیت کوین و آلت کوین‌ها نیز با افت قیمت مواجه شده‌اند.

دومین غول بزرگ حوزه ساخت و ساز و سرمایه‌گذاری روی املاک در چین در آستانه ورشکستگی قرار دارد. این اتفاق باعث شد تا موجی از ترس بر بازارهای مالی بین المللی حاکم شود. از بامداد دیروز دوشنبه تا ساعات آغازین صبح امروز، شاخص S&P500 با 3 درصد کاهش از 4,420 واحد تا 4,300 واحد نیز سقوط کرد و سایر شاخص‌های مهم مانند نزدک 100 نیز چنین سقوطی را تجربه کردند.

بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال نیز از این سقوط بازارهای مالی در امان نماندند. در حالی که کندل روزانه قیمت رمز ارز BTC برای دیروز روی قیمت 47,200 دلار باز شد، بامداد امروز سه‌شنبه 30 شهریور، هر واحد بیت کوین سطح قیمتی 40,000 دلار را هم لمس کرد. البته در زمان نگارش این مقاله، رمز ارز BTC اندکی بالاتر از سطح قیمتی 42,000 دلار خرید و فروش می‌شود.

در کنار بیت کوین، آلت کوین‌ها نیز با سقوط قابل توجهی مواجه شدند و این اتفاق سبب شد شاخص دامیننس BTC به 42.5 برسد. با استناد به داده‌های کوین مارکت کپ، در میان 10 ارز برتر به لحاظ ارزش بازار، پولکادات با 11 درصد افت قیمت طی 24 ساعت گذشته و 20 درصد کاهش طی یک هفته گذشته رکورددار است و در سمت مقابل، بیت کوین و اتریوم کمترین افت قیمت را داشته‌اند.

برخی از تحلیلگران اعتقاد دارند شرایط فعلی حاکم بر بازار بیت کوین و ارزهای دیجیتال که ناشی از سقوط بازارهای مالی است، به نوعی FUD محسوب شده و فرصت خرید شمرده می‌شود. در این بین، وضعیت بازار آتی نیز گویای دید خنثی تا صعودی معامله‌گران حرفه‌ای نسبت به بازار است.

همانطور که در تصویر بالا مشخص است، نسبت پوزیشن‌های لانگ به شورت همچنان به سود خریداران است و حتی در صرافی OKEx، این نسبت رو به افزایش است. همچنین بالاتر بودن قیمت قراردادهای فیوچرز نسبت به اسپات نشان‌دهنده سلامت بازار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *